Do škôl sa dostáva nový program Enviróza

Školy a vzdelávanie
Bratislava 10. októbra (TASR) - Environmentálne záťaže a ich vplyv na životné prostredie objasní žiakom II. stupňa základných škôl nový školský program pod názvom Enviróza. Program prebieha vo formáte outdoorovej hry prostredníctvom webového portálu www.enviroza.sk.

"Hra prebieha v troch krokoch. Hráči počas hry hľadajú a určujú environmentálne záťaže, publikujú svoje údaje on-line a zbierajú body, teda skórujú. Počas hry žiaci pod vedením učiteľa nadobúdajú informácie o existujúcich environmentálnych záťažiach a stave svojho životného prostredia na základe vlastných pozorovaní v prírode," uviedla Iveta Lanáková zo Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP), ktorá školský program zavádza do škôl. Doplnila, že vďaka hre žiaci rozvíjajú svoje orientačné schopnosti pri práci s mapou a navigáciou, učia sa pracovať s informáciami a využívať informačno-komunikačné technológie. "Hra ich tiež učí kriticky myslieť a vyjadrovať svoj názor," skonštatovala Lanáková.

Doplnila, že školu do hry registruje učiteľ, pôsobiaci na danej škole, vyplnením on-line registračného formulára na www.enviroza.sk.

Enviróza je jednou z aktivít projektu Osveta, práca s verejnosťou ako podpora pri riešení environmentálnych záťaží v SR, ktorý realizuje Slovenská agentúra životného prostredia v rámci Operačného programu Životné prostredie.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie