Stredná priemyselná škola v Snine spolupracuje pri vzdelávaní svojich študentov aj s automobilkou Kia

Školy a vzdelávanie
Snina 6. októbra (TASR) - Stredná priemyselná škola (SPŠ) v Snine, ktorá vychováva odborníkov pre oblasť strojárstva, dopravy či elektrotechniky, realizuje svoj vzdelávací proces v spolupráci s viacerými strojárskymi firmami. K jej partnerom patria aj známi zástupcovia automobilového priemyslu na Slovensku.

"So spoločnosťou Škoda Auto Slovensko spolupracujeme od roku 1999 a s Kia Motors Slovakia od roku 2009," informovala riaditeľka SPŠ Alena Romanová. Dodala, že prvý partner poskytuje škole fólie, modely, transparenty, videofilmy, ďalej jej zapožičal diagnostický prístroj na odborné vyučovanie, pre žiakov zároveň organizuje prednášky a odborné exkurzie.

Spolupráca SPŠ so spoločnosťou Kia Motors Slovakia prináša školskému zariadeniu výhody predovšetkým po materiálnej stránke. Automobilka jej v uplynulých rokoch poskytla ako dar tri osobné motorové vozidlá a jeden model auta, ktoré sa využívajú na demontáž a montáž dielov, diagnostiku a testovanie spaľovacieho motora a elektroniky jeho riadenia či na meranie ďalších parametrov vstrekovacích systémov.

"Študenti si tak získané teoretické vedomosti môžu priamo v škole prepojiť s praxou. Na spomínaných vozidlách zároveň každoročne vykonávajú praktickú časť odbornej zložky maturitnej skúšky," vysvetlila Romanová.

"Momentálne nám spolupráca s automobilkami vyhovuje, ale je pre nás nevýhodná v tom, že nám chýba možnosť umiestniť našich žiakov na prax priamo do výroby, nakoľko sú od nás veľmi vzdialené," objasňuje riaditeľka. Z tohto dôvodu sninskí žiaci majú najčastejšie prax v strojárskych firmách na Zemplíne.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie