Mladí ľudia sa pri hľadaní zamestnania orientujú aj na burzy práce

Hľadám prácu
Humenné 25. septembra (TASR) - Poradenstvom, diskusiami so študentmi, ale aj seminármi, konferenciami či tradičnou burzou práce a informácií, pomáha už niekoľko rokov humenský Úrad práce sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) mladým ľuďom z regiónu orientovať sa na domácom a zahraničnom pracovnom trhu.

Preventívne poradenstvá a diskusie realizuje humenský úrad práce pravidelne so študentmi 3. a 4. ročníka stredných škôl v regióne, informovala TASR riaditeľka úradu Gabriela Karšková. Mladí ľudia tak pravidelne získavajú informácie o aktuálnej situácii na trhu práce doma, ako i v ďalších krajinách Európskej únie a o voľných pracovných miestach či očakávaných trendoch vývoja zamestnanosti. ÚPSVaR zároveň organizuje v priebehu roka semináre a konferencie pre študentov s tematikou trhu práce, na ktoré pozýva pracovníkov Sociálnej poisťovne a Všeobecnej zdravotnej poisťovne, doplnila riaditeľka.

V Humennom sa v posledných rokoch udomácnili aj tradičné burzy práce a informácií. "Pozývame na ne študentov končiacich ročníkov, ich výchovných poradcov, ale aj zamestnávateľské subjekty a inštitúcie poskytujúce služby pre mladých ako napríklad Iuventa, Saia a podobne," priblížila Karšková s tým, že cieľom týchto podujatí je podobne ako v prípade diskusií, seminárov či konferencií, zvýšiť povedomie mladých ľudí o trhu práce a pomôcť im nájsť si prácu po ukončení štúdia.

ÚPSVaR v Humennom podporuje podľa slov jeho riaditeľky zamestnanosť mladých a absolventov škôl nielen formou poradenstva, ale aj finančne. "V rámci projektu NP XXI zameraného na zamestnávanie mladých ľudí do 29 rokov bolo od novembra 2012 vytvorených a podporených 265 pracovných miest prevažne v oblasti administratívy, obchodu a služieb. Od 1. januára do 31. augusta tohto roka sme finančne podporili naštartovanie podnikania u 28 mladých ľudí vo veku do 29 rokov. Prevažná väčšina z nich začala podnikať v stavebníctve, sprostredkovateľskej činnosti, respektíve v oblasti obchodu a služieb," konkretizovala Karšková.

Ako ďalej uviedla, humenský úrad práce podporil v rovnakom období roka zároveň absolventskú prax u zamestnávateľov v regióne pre 88 absolventov tamojších škôl.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie