Roadshow Moderný učiteľ predstaví v 10 mestách trendy vo vzdelávaní

Školy a vzdelávanie
Bratislava 18. septembra (TASR) - K učiteľom vo všetkých regiónoch zavíta aj túto jeseň Roadshow Moderný učiteľ. Program, ktorý má predstaviť moderné metódy vzdelávania, si budú môcť zdarma prísť pozrieť učitelia v 10 mestách. Podujatie sa bude konať v termíne od 11. do 29. novembra tohto roka. Vlani ho navštívilo vyše 1100 učiteľov a riaditeľov škôl.

"Roadshow Moderný učiteľ vytvára priestor na prezentáciu a diskusiu o tom, ako má dnes vyzerať škola pripravujúca žiakov na život v 21. storočí," spresnila Dana Palacková z neziskovej organizácie Indícia, ktorá program organizuje už po deviatykrát. Zámerom organizátorov je podľa nej učiteľov inšpirovať, motivovať a podporiť vzájomné zdieľanie nových metód a aktivít, ktoré im pomáhajú lepšie vzdelávať svojich žiakov. "Program bude venovaný významu spravodlivého hodnotenia žiakov, inovatívnej forme výučby matematiky podľa prof. Hejného, spolupráci škôl s rodičmi, internetovým rizikám či kyberšikane," spresnila. Do programu prispejú svojimi skúsenosťami aj lokálni učitelia v rámci prezentácie príkladov dobrej praxe.

Zastávkami Roadshow Moderný učiteľ 2013 budú Prievidza, Lučenec, Trebišov, Košice, Ružomberok, Bratislava, Trenčín, Trstená, Banská Bystrica a Hurbanovo. Účasť je pre učiteľov bezplatná, je však podmienená registráciou prostredníctvom online prihlasovania na webovej stránke Indície. Otázky možno posielať na roadshow@indicia.sk.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie