Na workcampy do zahraničia chce ísť už 105 mladých ľudí, 1000 miest je voľných

Hľadám prácu
Bratislava 20. apríla (TASR) - Celkovo 105 mladých ľudí zo Slovenska sa už prihlásilo na dobrovoľnícke tábory v zahraničí, vyše 1000 miest zostáva ešte stále neobsadených. Svoj vytúžený tábor si môžu potenciálni dobrovoľníci vybrať na stránke občianskeho združenia (OZ) INEX Slovakia www.inex.sk. V ponuke sú okrem tradičných krajín aj rôzne exotické miesta či neprebádané zákutia sveta.

Medzinárodný dobrovoľnícky tábor podľa Miroslavy Zváčovej z OZ predstavuje jedinečnú príležitosť ako spoznať novú krajinu trochu inak. "Pod vedením skúsených lídrov z celého sveta nadväzujú účastníci tzv. 'workcampu' nové priateľstvá, zdokonaľujú sa v cudzom jazyku, nadobúdajú neoceniteľné skúsenosti, zážitky a pritom pomôžu niekomu, kto to potrebuje. Medzi tematicky najrozšírenejšie patria environmentálne, renovačné, kultúrne a sociálne projekty," tvrdí.

INEX Slovakia má vo svojej ponuke na rok 2013 ešte viac ako 1000 dobrovoľníckych táborov v 50 krajinách sveta. Dobrovoľníci majú možnosť prežiť leto v európskych krajinách, napríklad na Islande, v Nemecku, Dánsku, Belgicku, Francúzsku, Španielsku, Holandsku, Taliansku a ďalších. Tí skúsenejší si to podľa Zváčovej môžu namieriť do Japonska, Indie, Nepálu alebo Mexika.

Činnosť INEX-u Slovakia je financovaná z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.
Zdroj: TASR

Foto: Shutterstock

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie