Ľudia sa dozvedia ako kariérne rásť v 25 poradenských centrách

Mám prácu
Bratislava 3. augusta (TASR) - Ľudia, ktorí chcú získať ďalšie zručnosti či kariérne podrásť môžu vyhľadať pomoc v 25 poradenských centrách po celom Slovensku. Tie vznikli v rámci projektu Národného ústavu celoživotného vzdelávania (NÚCV). Projekt Ďalšie vzdelávanie a poradenstvo pre dospelých ako nástroj lepšej uplatniteľnosti na trhu práce je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu v celkovej sume 27,99 milióna eura.

Kvalifikovaní poradcovia hodnotia vedomosti, zručnosti a spôsobilosti záujemcov, ktoré doposiaľ nadobudli praxou či formálnym vzdelávaním. Následne im navrhujú vhodné vzdelávacie programy či skúšky, ktorými by získali potrebnú odbornú spôsobilosť,“ informuje riaditeľka NÚCV Zuzana Štrbíková. Poradenské centrá sú otvorené každý pracovný deň v čase od 9.00 h do 17.00 h, a to počas celého trvania projektu, teda do septembra 2015.

Ústav celoživotného vzdelávania zriaďoval centrá podľa územnej príslušnosti, ale aj veľkosti oblasti, dopravnej dostupnosti či rozmiestnenia priemyselných parkov. Vyrástli tak zväčša v priestoroch stredných odborných škôl v Rimavskej Sobote, Starej Ľubovni, Senici, Leviciach, Trenčíne, Považskej Bystrici, Zvolene, Nových Zámkoch, Lučenci, Prešove, Brezne, Liptovskom Mikuláši, Humennom, Svidníku, Trebišove, Rožňave a Nitre. Ďalšie pôsobia v Martine, Trnave, Tvrdošíne, Spišskej Novej Vsi, Košiciach, Dunajskej Strede, Prievidzi a Rožňave. „Spolupráca NÚCV a stredných odborných škôl prinesie nielen lepšie zacielenie poradenstva na odborné vzdelávanie, ale tiež prepojenie formálneho vzdelávania, konkrétne stredoškolského odborného vzdelávania s neformálnym vzdelávaním," zhodnotil minister školstva Dušan Čaplovič (Smer-SD). Výstupy ďalšieho vzdelávania podľa ministerstva reagujú na pripravovanú úpravu legislatívy v rámci ďalšieho vzdelávania dospelých. V praxi to bude znamenať, že ľudia na Slovensku získajú právo vykonávať svoje povolanie aj na základe osvedčenia o ďalšom vzdelávaní.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie