Cesta do práce a späť zaberá Slovákom denne v priemere 93 minút

Mám prácu
Bratislava 2. augusta (TASR) - Na Slovensku je práca z domu zatiaľ pomerne málo rozšírená, preto sa musí väčšina zamestnancov do práce presunúť. Cesta do práce a späť domov tak Slovákom zaberá približne 93 minút denne. Vyplýva to z prieskumu nadácie Eurofound z roku 2012, ktorý spracovala Poštová banka.

"Najdlhší čas zo dňa odhryznú presuny na pracovisko a domov Slovákom vo veku 35 až 49 rokov, a to až 108 minút," priblížila analytička Poštovej banky Eva Sadovská. Naopak, mladí Slováci vo veku od 18 do 24 rokov podľa jej slov strávia na ceste do práce či za štúdiom len niečo vyše hodiny.

V porovnaní s priemerom EÚ pritom cesta do práce Slovákom ukrojí zo dňa viac. "Európanom tieto presuny zaberajú 90 minút," doplnila Sadovská. Napríklad zamestnancom v susedných krajinách, v Maďarsku a v Českej republike, zaberie cestovanie do práce v priemere 76 minút.

"Najviac za prácou nacestujú Poliaci," opísala. Na ceste za prácou strávia v priemere 146 minút. Naopak, najkratší čas strávia cestovaním do práce Slovinci, a to 52 minút. Rovnú hodinu zase zaberie presun z domu do zamestnania a späť pracujúcim v Španielsku.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie