Online dokument ponúka tipy a postupy pre inkluzívne vzdelávanie

Školy a vzdelávanie
Bratislava 20. augusta (TASR) - Formou bezplatného eManuálu dobrej praxe ponúka Nadácia Volkswagen Slovakia praktické riešenia pre inkluzívne vzdelávanie na Slovensku. Dokument obsahuje tipy a postupy, týkajúce sa fungovania inkluzívnych škôl. TASR o tom informovali z nadácie.
        
Online dokument zahŕňa prax základných škôl z Levíc a Košíc, ktoré úspešne nastúpili na cestu inkluzívneho vzdelávania už pred niekoľkými rokmi. "Nachádzajú sa v ňom linky na záznamy z webinárov a rôzne materiály na stiahnutie, ktoré môžu všetky školy použiť vo svojej vzdelávacej činnosti," uviedli.
        
Ako priblížili, dokument prináša nápady na aktivity, ako aj príklady úspešnej spolupráce v rámci školského podporného tímu. Medzi autorkami a odbornými garantkami dokumentu sú riaditeľka odboru podpory formálneho vzdelávania Národného inštitútu vzdelávania a mládeže (NIVAM) Svetlana Síthová a vedúca oddelenia pre inklúziu a špeciálnu pedagogiku NIVAM Ivana Drangová.
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie