Univerzita Komenského sa zaradila medzi tri percentá najlepších univerzít na svete

Školy a vzdelávanie
Bratislava 19. mája (TASR) - Univerzita Komenského (UK) v Bratislave patrí podľa rebríčka The Center for World University Rankings (CWUR) k 3,3 percenta najlepších univerzít na svete. Umiestnila sa na 661. mieste a stala sa tak najlepšou slovenskou vysokou školou. TASR o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller. Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ) skončila na 1435. mieste, Slovenská technická univerzita v Bratislave získala 1637. miesto a Technická univerzita v Košiciach 1933.
        
"CWUR je jedným z najväčších akademických rebríčkov svetových univerzít. Patrí medzi popredné svetové rebríčky a univerzity hodnotí od roku 2012," priblížila Miller. Pri hodnotení sledujú štyri oblasti – kvalita vzdelávania (25 percent), zamestnateľnosť (25 percent), kvalita pedagógov (10 percent) a vedecké výsledky (40 percent).
        
Tento rok bolo podľa UPJŠ hodnotených 20.531 inštitúcií vyššieho vzdelávania z celého sveta, do konečného rankingu sa zaradilo iba 2000 najlepšie hodnotených. UPJŠ tak patrí medzi sedem percent top univerzít sveta.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie