Ministerstvo práce predstavilo svoje podcasty o trhu práce, zverejnili prvé tri

Spravodajstvo
Bratislava 8. februára (TASR) - Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR predstavilo sériu desiatich podcastov o trhu práce. Zverejnili zatiaľ prvé tri. V stredu o tom informovala hovorkyňa MPSVR Kristína Korenková.
      
Doplnila, že zástupcovia sektorových rád v rozhovoroch prezentujú zistenia expertov z národného projektu Sektorovo riadenými inováciami k efektívnemu trhu práce v SR. O zámeroch tohto projektu hovorí v prvom podcaste štátny tajomník MPSVR Juraj Káčer. Sektorové rady sú dobrovoľné nezávislé profesijné združenia odborníkov, ktoré zisťujú potreby trhu práce v jednotlivých oblastiach hospodárstva.
      
Rezort práce uviedol, že poslucháči jeho podcastov sa dozvedia, ako sa vyvíja pracovný trh a aký je súčasný aj budúci vzťah medzi ponukou a dopytom v odvetviach hospodárstva. Odborníci v podcastoch diskutujú aj o súčasných problémoch či príležitostiach na trhu práce a formulujú odporúčania pre jeho stabilizáciu.
      
Hostia v jednotlivých epizódach priblížia vývoj pracovného trhu v konkrétnych oblastiach hospodárstva. Poslucháči sa napríklad dozvedia, ktoré povolania majú budúcnosť a ktoré, naopak, vplyvom inovácií zaniknú, aké pracovné pozície vznikajú v dôsledku energetickej krízy, či je prebytok vysokoškolákov na trhu len mýtom alebo faktom, kedy si už auto na spaľovací motor nebude možné kúpiť a ako to ovplyvní pracovnú silu v autopriemysle, spresnila hovorkyňa.
      
Témy podcastových epizód sú okrem spomínaného trhu práce a vzdelávania, energetickej krízy a automobilového priemyslu aj potravinárstvo, napríklad jeho sebestačnosť, gastrosektor, železničná doprava, rôznorodosť kultúry, drevo a lesy a zdravotníctvo. Ministerstvo práce bude podcasty uverejňovať vo februári na svojej webovej stránke postupne.
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie