Nazrite s nami, ako to vyzerá za oponou ISTP

Spravodajstvo

Tento rok bol pre nás zlomový. Z rozhodnutia Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny došlo po 19 rokoch k ukončeniu spolupráce a tak sa skončila naša rola štátneho pracovného portálu. Pre nás to však neznamená koniec. Usilovne sme sa pustili do vylepšovania nášho portálu a už sa tešíme na budúci rok, kedy vám budeme môcť ukázať ISTP v novom šate.

Ako každý rok, tak aj tento prešlo „našimi očami“ množstvo pracovných ponúk a „našimi ušami“ veľa otázok týkajúcich sa funkcií ISTP či trhu práce. Všetky netradičné požiadavky od našich používateľov sme si poznačili, aby sme sa s nimi mohli s vami podeliť. Veríme, že vám s nasledujúcimi riadkami spríjemníme vianočné obdobie. :)

Bizarné požiadavky na tím ISTP

Pri správe nášho portálu sa z času na čas stretneme s naozaj neobvyklými požiadavkami, veď posúďte sami.

„Dobrý deň, chcela by som od vás pomoc a radu, neviem či správne píšem, totiž mám takú situáciu, že pátraju po takej osobe, ktorá není nezvestná, len chcem vedieť, či vy ste tí, ktorí sa tým zaoberajú.“

„Aká je cena drevených brikiet?“


„Minulý rok v lete som dostala pokutu v MHD, ktorú som zabudla zaplatiť a bolo mi povedané, že ďalej to mám riešiť s vami. Chcela by som teda vedieť, koľko treba zaplatiť.“

Jeden milý preklep v požiadavke od našej používateľky: „Rada by som poprosila o úpravu v profile. Moja policía nie je hlavný účtovník, pracujem v oblasti ľudských zdrojov ako personalistka, nie mzdárka.“

Občas aj zamestnávatelia vedia poňať tvorbu inzerátu svojským spôsobom: „Predal by si eskimákovi aj chladničku, keby si za to dostal aj patričnú odmenu? Chceme ťa!“

Preklepy v inzerátoch

Občas sa stane, že sa s požiadavkami v ponuke „sekne“ aj sám zamestnávateľ. :)

„čistá mzda + triangel.“ (tringelt)

„Skladník / Manipulátor.“ (manipulant)

„Náplň práce: vynucovanie matematiky a fyziky.“ (vyučovanie)

„Firemné auto k despozícii.“ (dispozícii)

„Samostatné vedenie podvojnového účtovníctva.“ (podvojného)

ISTP v číslach

Ukážme si, ako sa darilo nášmu ISTP z pohľadu štatistík v roku 2022:

  • Najčastejšie ste nás navštevovali počas januára, na stránku ISTP si kliklo 279 473 jedinečných používateľov, ktorí urobili 936 651 návštev.

  • Najúspešnejším dňom bol 10. január, kedy sme mali návštevnosť na úrovni 42 tisíc.

  • Za celý rok ste si u nás zobrazili 30 miliónov stránok, priemerný počet na jednu návštevu je 4,9 a priemerne ste u nás počas jednej návštevy strávili 4 minúty.

  • V priebehu roka 2022 nám prešlo rukami 45 tisíc nových inzerátov, ktoré sme prečítali a skontrolovali, čo je priemerne 188 na jeden pracovný deň.

  • Zamestnávatelia cez ISTP nahlásili 110 tisíc voľných pracovných miest so slovenským miestom výkonu práce. Najviac v týždni 22. až 28.1. – 6 400.

  • Na našej bezplatnej infolinke 0800 212 800 sme pretelefonovali 86 hodín čistého času, čo predstavuje 150 hovorov za mesiac. Ďalšie stovky hovorov sme zrealizovali cez naše kontaktné firemné telefóny a mobily.

  • Vybavili sme 1 800 mailov s vašimi otázkami a požiadavkami, 150 za mesiac.

  • 760-krát ste sa nám ozvali cez online chat, 63 chatov za mesiac.

  • Do verejnej zóny na kladenie otázok Spýtajte sa nás ste nám poslali 280 otázok, 23 za mesiac.

  • Radi sme vám odpovedali aj na vaše dotazy a komentáre na sociálnych sieťach.

Ďakujeme pekne za spoluprácu v roku 2022. Prajeme vám príjemné prežitie vianočných sviatkov v kruhu najbližších, aby vám spoločné chvíle vyčarili úsmev na tvári a v roku 2023 kopec dobrých pracovných ponúk. :)

Pripravil: TÍM ISTP   Foto: Shutterstock

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie