Leitech zriadi v Starej Ľubovni prevádzku na výrobu ratrakových pásov

Spravodajstvo
Bratislava 30. novembra (TASR) – Spoločnosť Leitech, ktorá patrí do talianskej skupiny High Technology Industries (HTI Group) zriadi v Starej Ľubovni prevádzku na výrobu pásov ratrakov. Firma by mala do roku 2024 preinvestovať 4,2 milióna eur a vytvoriť 25 nových pracovných miest. Na tento zámer dostane od ministerstva hospodárstva investičný stimul vo forme úľavy na dani z príjmov v celkovej maximálnej výške 864.140 eur. Vyplýva to z návrhu investičnej pomoci, ktorú v stredu schválila vláda.
      
"Cieľom investičného zámeru prijímateľa je zriadenie novej prevádzkarne priemyselnej výroby špecializovanej na výrobu pásov ratrakov s príslušnými podzostavami a oceľovými komponentmi," uviedlo ministerstvo hospodárstva v materiáli.
      
Firma patrí do HTI Group, ktorá pôsobí v oblasti vývoja a výroby lanových dráh na prepravu osôb a materiálu, zasnežovacích systémov, veterných turbín, rolieb a pásových úžitkových vozidiel. Skupina HTI Group je zastúpená aj na Slovensku, a to práve prostredníctvom spoločnosti Leitech, ktorá v prevádzkarni v Starej Ľubovni vyrába lanové dráhy.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie