Cloudová divízia Amazonu plánuje investovať 2,5 miliardy eur v Španielsku

Spravodajstvo
Madrid 16. novembra (TASR) – Divízia cloud computingu amerického internetového gigantu Amazon v stredu oznámila, že plánuje v nasledujúcich 10 rokoch investovať 2,5 miliardy eur v Španielsku. V krajine tak pribudne 1300 pracovných miest na plný úväzok. TASR o tom informuje na základe správy Reuters. Podľa Amazonu jeho investícia zvýši španielsky hrubý domáci produkt o 1,8 miliardy eur.
      
Internetový gigant uviedol, že cloudové služby umožnia organizáciám všetkých typov a veľkostí urýchliť inovácie, zlepšiť obchodné procesy a služby pre svojich zákazníkov a koncových používateľov.
      
"Plníme svoj sľub vybudovať novú infraštruktúru svetovej triedy, aby sme pomohli zákazníkom v Španielsku dosiahnuť najvyššiu úroveň bezpečnosti, dostupnosti a odolnosti. Sme tiež hrdí na to, že investujeme v Aragónsku na podporu komunitných projektov vedených miestnymi školami a organizáciami. Naša investícia v regióne odráža náš záväzok podporovať hospodársky rozvoj v krajine, vytváranie pracovných miest a rast podnikania," vyhlásil Prasad Kalyanaraman, viceprezident divízie Infrastructure Services.
      
Španielsky premiér Pedro Sánchez privítal investíciu Amazonu, ktorá pomôže jeho krajine stať sa poprednou digitálnou ekonomikou.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie