Stredné školy môžu požiadať o hosťovanie amerického lektora

Školy a vzdelávanie
Bratislava 8. novembra (TASR) - Stredné školy v SR môžu požiadať o ročné hosťovanie (desať mesiacov) amerického lektora/asistenta, absolventa štvorročného bakalárskeho štúdia v USA, ktorý bude na škole asistovať učiteľovi alebo samostatne učiť angličtinu. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe.
      
Ide o výzvu Komisie J. Williama Fulbrighta pre stredné školy na Slovensku, ktoré majú záujem o asistentov výučby anglického jazyka v akademickom roku 2023/2024 z USA. Lektor sa bude môcť podieľať na výučbe v rozsahu maximálne 15 - 18 hodín týždenne. "Spolupracuje s učiteľom angličtiny a v prípade, že sa osvedčí, môže mu byť prenechaná zodpovednosť za samostatné vyučovanie. Lektor je finančne zabezpečený, škole nevzniká žiadna finančná záťaž," uvádza sa na webe rezortu školstva.
      
Výzva na prihlasovanie škôl je zverejnená na stránke Fulbrightovej komisie. Prihlášky je možné podať do 31. decembra. O výsledkoch výberu bude Fulbrightova komisia informovať v priebehu marca 2023.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie