V priemyselnom parku Vráble rastie nová výrobná hala HUHN PressTech

Spravodajstvo
Vráble 20. septembra (TASR) - V priemyselnom parku vo Vrábľoch vyrastie nová výrobná hala spoločnosti HUHN PressTech. Nemecká firma do jej výstavby investuje 3 milióny eur. Nosný výrobný program bude tvoriť výroba a montáž oceľových komponentov určených pre automotive priemysel. Investor odhaduje, že vznikne 30 nových pracovných miest. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva 210 ľudí z Vrábľov a širšieho okolia, informoval primátor Vrábeľ Tibor Tóth.
      
Spoločnosť HUHN PressTech je dcérskou firmou spoločnosti Heinrich Huhn GmbH+Co, ktorá bola ako rodinný podnik založená v roku 1912 v Nemecku. Ako podnik strednej veľkosti sa zaoberá lisovaním kovových výliskov pre automobilový priemysel. Hlavnou komoditou spoločnosti sú komponenty pre brzdový systém automobilov.
      
Priemyselný park Vráble vznikol ako prvý na Slovensku. Prvý závod otvoril svoju prevádzku v polovici júna 2001. Aktuálne má v priemyselnom parku a jeho širšom okolí svoje výrobné prevádzky 18 spoločností, z toho sedem slovenských. Spolu firmy zamestnávajú 5025 ľudí z mesta a okolia. Miera nezamestnanosti v meste Vráble je v súčasnosti na úrovni 3 %.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie