Intercable v Kriváni rozšíri výrobu, pribudne 82 pracovných miest

Spravodajstvo
Bratislava 24. augusta (TASR) - Spoločnosť Intercable plánuje v Kriváni v okrese Detva rozšírenie výroby automobilových komponentov o výrobky prispôsobené na využitie v elektromobiloch. Investícia za viac ako 8,5 milióna eur by mala do roku 2026 priniesť 82 nových pracovných miest. Vyplýva to z návrhu na poskytnutie investičnej pomoci, ktorý schválila vláda.
     
"Pôjde o novú pokročilejšiu produktovú skupinu vysokonapäťových distribučných systémov, v ktorých budú plastové časti kombinované s medenými spojnicami," priblížilo ministerstvo hospodárstva vo zverejnenom materiáli. Spoločnosť na tento projekt získa štátnu investičnú pomoc cez 1,5 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmov.
      
Spoločnosť Intercable je 100 % dcérskou spoločnosťou Intercable GmbH, ktorá sídli v južnom Tirolsku. V Kriváni pôsobí od roku 2018 a v súčasnosti patrí s približne 800 zamestnancami k najväčším zamestnávateľom v regióne. Pre Intercable by pridelenie investičnej pomoci bolo už druhým investičným stimulom. Sumou takmer 2,5 milióna eur bolo koncom roka 2018 podporené vybudovanie závodu.
Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie