Bratislavský samosprávny kraj otvoril nové Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre stavebníctvo

Školy a vzdelávanie
Bratislava 26. mája (TASR) – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) otvoril nové Centrum odborného vzdelávania a prípravy (COVP) pre stavebníctvo. Nachádza sa v Strednej odbornej škole (SOŠ) technológií a remesiel na Ivánskej ceste v Bratislave. Jeho komplexná rekonštrukcia a modernizácia stála takmer 2,8 milióna eur. Má zlepšiť odbornú prípravu žiakov a ich zameranie sa na podmienky podnikateľského prostredia a absolvovanie praxe v súkromnom sektore. Prispieť má tiež k vzdelávaniu pedagógov.
      
"Cieľom projektu bolo zvýšenie počtu žiakov na praktickom vyučovaní formou vytvorenia priestorov podobných podnikateľskému sektoru. Okrem nových učební má škola aj veľkopriestorovú prezentačnú a cvičnú halu. Určené sú pre odbory murár, inštalatér, elektromechanik, stavebná výroba," priblížila riaditeľka odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov Úradu BSK Barbora Lukáčová.
      
Obnovu priestorov víta aj vedenie školy. Jej riaditeľ Ľubomír Kovaľ poznamenal, že budova bola prvýkrát skolaudovaná v roku 1967 a ešte donedávna mala vysokú energetickú náročnosť. "Trápili nás časté poruchy inžinierskych sietí, dnes už nevyhovujúce dispozičné riešenie, aj veľké hygienické nedostatky," skonštatoval Kovaľ. Študijné a učebné odbory podľa neho spájajú súčasnosť aj budúcnosť SOŠ, vzdelávacieho centra s požiadavkami regiónu a reprezentujú prechod od tradičného riešenia budov k spojeniu moderných stavebných a informačných technológií.
      
Modernizácia a rekonštrukcia COVP na Ivanskej ceste sa začala v roku 2019. Financovaná bola z eurofondov, spolufinancovanie kraja bolo na úrovni piatich percent.
Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie