Nezamestnanosť na Slovensku v marci klesla na 6,67 %

Spravodajstvo
Bratislava 20. apríla (TASR) – Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v marci tohto roka dosiahla 6,67 %. Klesla tak oproti februáru, keď predstavovala 6,86 %. Znížila sa aj medziročne, a to o 1,31 percentuálneho bodu. Informoval o tom v stredu na tlačovej konferencii minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).
      
"Sme veľmi radi, že ani konflikt v susednej krajine, na Ukrajine, nespôsobil, že by sa pokles nezamestnanosti zastavil," skonštatoval Krajniak. Nezamestnanosť podľa jeho slov klesá v každom kraji na Slovensku. Zdôraznil, že výrazne klesá aj v okresoch, ktoré väčšinou bývajú postihnuté vyššou mierou nezamestnanosti.
      
Generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Karol Zimmer priblížil, že ku koncu marca 2022 bolo na úradoch práce 85.676 voľných pracovných miest. "V medzimesačnom porovnaní nám to narástlo o 6658 miest. Štandardne najviac ich je v Bratislavskom kraji, najmenej v Košickom kraji," dodal.
      
Krajniak súčasne poukázal na to, že pracovný trh sa bude musieť prispôsobiť realite, že ceny potravín a energií rastú. Očakáva preto výrazné zvyšovanie platov na Slovensku v tomto a budúcom roku.
      
V súvislosti s odídencami z Ukrajiny Krajniak podotkol, že pomáhajú obsadiť pracovné miesta, kde občania SR dlhodobo už nechceli pracovať. Vyčíslil, že 4519 odídencov z Ukrajiny so statusom dočasného útočiska si k dnešnému dňu už našlo prácu v SR. Na Slovensko podľa ministra práce prišlo od vypuknutia konfliktu na Ukrajine už 347.301 ľudí, z toho 123.581 bolo detí.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie