Marel Slovakia pripravuje rozšírenie výrobného závodu v Nitre

Spravodajstvo
Nitra 18. apríla (TASR) – Spoločnosť Marel Slovakia, s. r. o., pripravuje rozšírenie výrobného závodu umiestneného v Priemyselnom parku Nitra – Sever. Rozšírením výrobnej haly výstavbou novej a jej napojením na pôvodnú halu plánuje spoločnosť zvýšiť výrobné kapacity a súčasne navýšiť počet parkovacích miest. Ako uviedla spoločnosť v projekte predloženom na posúdenie vplyvov na životné prostredie, rozšírením areálu výrobného závodu vznikne 240 nových pracovných miest pre zamestnancov v dvojzmennej prevádzke.
      
Nová hala bude využívaná prioritne pre logistické, skladové a administratívne účely. Z dôvodu jej napojenia na pôvodnú výrobnú časť bude zrušených 72 parkovacích miest a pri novej hale vznikne 91 nových parkovacích stojísk, čím sa celkový počet parkovacích miest zvýši na 199 stojísk. Výstavba by sa mala začať v poslednom štvrťroku tohto roka, trvať by mala približne 12 mesiacov. Predpokladané investičné náklady by mali dosiahnuť zhruba 8 miliónov eur.
      
Spoločnosť Marel Slovakia, s. r. o., je zameraná na výrobu priemyselných strojov pre potravinársky priemysel. Výrobný program spoločnosti tvorí výroba zariadení pre mäsospracujúci priemysel.
Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie