Spoločnosť Hella presunula výrobu strešných konzol z Bratislavy do Trenčína

Spravodajstvo
Trenčín 13. apríla (TASR) – Výrobca svetelnej techniky pre automobilový priemysel, spoločnosť Hella Slovakia Lighting s. r. o. presunula výrobu strešných konzol z Bratislavy do Trenčína. V závode s rozlohou 6000 štvorcových metrov našlo prácu 180 zamestnancov.
      
Ako informoval generálny riaditeľ spoločnosti Vladimír Huťan, činnosť závodu v Bratislave sa v uplynulých mesiacoch utlmovala a koncom marca ju oficiálne ukončili. Väčšina zamestnancov bratislavského závodu si našla prácu v dodávateľskom reťazci automotivu v Bratislavskom kraji.
      
Rozhodnutie presunúť výrobu z najmenšieho závodu koncernu Hella na Slovensku do Trenčína spoločnosť ohlásila na jeseň roku 2020. Tento krok súvisí s opatreniami na zvýšenie konkurencieschopnosti. Firma sa rozhodla skoncentrovať všetky svoje aktivity na Považí tak, aby zefektívnila svoj chod a poskytla ďalší potenciál svojim zákazníkom. Vďaka vyspelejším systémom riadenia logistiky spoločnosť predpokladá zvýšenie obratu o 50 až 70 miliónov eur.  
      
Na Považí je aktuálne sústredené celé výrobné portfólio v oblasti automobilového osvetlenia. V Kočovciach v okrese Nové Mesto nad Váhom, ktoré sú zároveň centrálou spoločnosti, sa vyrábajú predné svetlá. Bánovce nad Bebravou sú základňou pre výrobu zadných skupinových svetiel a od minulého roka je tam situované aj európske centrum vývoja pre tento segment osvetlenia.
      
V Trenčíne sa vyrábajú ostatné svetlá umiestnené na karosérii (tretie brzdové svetlo, osvetlenie ŠPZ, smerovky a interiérové ambientné osvetlenie). Na Považí zamestnáva spoločnosť asi 3500 pracovníkov.  
Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie