Učitelia sa môžu prihlásiť do nového ročníka Komenského inštitútu

Školy a vzdelávanie
Bratislava 9. apríla (TASR) - Učitelia, ktorí chcú učiť inovatívne a originálne, sa môžu prihlásiť do nového ročného vzdelávacieho programu Komenského inštitútu. TASR o tom informovala komunikačná manažérka Centra environmentálnej a etickej výchovy (CEEV) Živica Eva Sládková. Komenského inštitút sa o "zmenu zdola" v školstve snaží už šesť rokov.
      
V júni 2021 robil Komenského inštitút prieskum medzi žiakmi vo veku desať až 18 rokov. Pýtal sa, ako by vyzerala škola ich snov. Z ich odpovedí vyplývalo, že by malo ísť o školu, ktorá kladie väčší dôraz na kritické myslenie žiakov a schopnosti, ktoré využijú v živote. Zároveň by mala byť tvorivá, otvorená, motivujúca, plná činnosti a spolupráce. "Deti si uvedomujú, ako má vyzerať príprava na život v 21. storočí a my by sme chceli dosiahnuť, aby bolo takýchto škôl na Slovensku čo najviac. Náš program ponúkame pedagógom, ktorí nevzdali svoj sen učiť s chuťou, originálne, zábavne a s výbornými výsledkami," uviedla manažérka Komenského inštitútu Zuzana Labašová.
      
V prípade ročného vzdelávacieho programu Komenského inštitútu ide o akreditované inovačné vzdelávanie, ktorého súčasťou je šesť pobytových workshopov a webináre. "Program je otvorený nielen pedagógom či riaditeľom škôl, ale aj študentom pedagogických fakúlt. Získajú príležitosť zažiť výborné workshopy, inšpiratívne prednášky, stretnúť ľudí rovnakej krvnej skupiny a stať sa súčasťou rozrastajúcej sa rodiny zapálených učiteľov," uviedla Labašová.  
      
Prihlasovanie je otvorené do 30. apríla.
      
Komenského inštitút vytvára priestor pre rozvoj pedagogických lídrov Slovenska - riaditeľov a zástupcov, učiteľov základných a stredných škôl i budúcich pedagógov. Poukazuje na výzvy, ktorým čelí slovenské školstvo a prostredníctvom príkladov realizovaných priamo pedagógmi ukazuje možné cesty ich postupného prekonania. Zároveň realizuje aj ocenenie Učiteľ Slovenska ako súčasť medzinárodnej iniciatívy Global Teacher Prize. Komenského inštitút realizuje mimovládna nezisková organizácia Živica.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie