Spoločnosť Kerex plánuje v Michalovciach rozšírenie výroby

Spravodajstvo
Bratislava 5. apríla (TASR) – Strojárska spoločnosť Kerex plánuje na rozšírenie svojej produkcie automobilových prívesov, návesov a nadstavieb v Michalovciach preinvestovať do roku 2023 viac ako 4,5 milióna eur. V súvislosti s touto investíciou by mala do roku 2025 vytvoriť 15 nových pracovných miest. Vyplýva to z návrhu na poskytnutie investičnej pomoci, ktorý posunulo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR do medzirezortného pripomienkového konania.
      
Súčasťou investície by mala byť aj výstavba novej haly s robotickou zváracou linkou. "V rámci realizácie investičného zámeru prijímateľ plánuje vynaložiť v rozmedzí rokov 2022 až 2023 minimálne 4,59 milióna eur ako oprávnené investičné náklady na dlhodobý hmotný majetok vo forme budov, strojov, prístrojov a zariadení," spresnil rezort hospodárstva. Firma by podľa návrhu MH mohla dostať štátny investičný stimul 950.000 eur vo forme úľavy na dani z príjmu. Ten však ešte musí schváliť vláda.
      
Spoločnosť Kerex nie je súčasťou žiadnej nadnárodnej skupiny. Bola založená v roku 1992 pôvodne na výrobu kontajnerov, lešenia a ostatných oceľových výrobkov pre stavebný priemysel. Neskôr sa spoločnosť začala zaoberať výrobou výmenných nadstavieb pre kombinovanú prepravu rôznych rozmerov a prevedení a v roku 2002 predstavila prvý kamiónový náves. Firma zamestnáva približne 200 pracovníkov a vlani dosiahla podľa portálu FinStat obrat 36,4 milióna eur.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie