Bratislavský samosprávny kraj vytvoril podstránku s voľnými pracovnými miestami pre Ukrajincov

Hľadám prácu
Bratislava 9. marca (TASR) - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) vytvoril podstránku, kde sú k dispozícii aktuálne voľné pracovné miesta pre utečencov z Ukrajiny. Okrem kraja ich ponúkajú jednotlivci, malí i strední podnikatelia či mestské časti. TASR o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.
      
Ide napríklad o pozície v krajských zariadeniach sociálnych služieb, kultúrnych zariadeniach či v stredných školách. Voľné pozície podľa kraja stále pribúdajú, a tak je ponuka práce rôznorodá. Rôzna je aj úroveň slovenského jazyka či kvalifikácie, množstvo pozícií ich vôbec nevyžaduje.
      
"Prosíme vás, aby ste obyvateľom Ukrajiny pomohli tieto pracovné miesta sprostredkovať. V tejto chvíli nie sme pripravení, aby telefonické pohovory mohli prebiehať v ukrajinskom jazyku. Pomôžte im s kontaktovaním potenciálneho zamestnávateľa aj potrebnými formalitami," vyzval predseda BSK Juraj Droba.
      
Voľné pracovné miesta sú zverejnené na stránke https://bratislavskykraj.sk/ukrajina/volne-pracovne-miesta/.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie