Študenti i vedeckí pracovníci môžu žiadať o študijné a výskumné pobyty v Rakúsku

Školy a vzdelávanie
Bratislava 18. februára (TASR) - Slovenskí vysokoškoláci, doktorandi, vysokoškolskí učitelia a vedeckí pracovníci verejných, štátnych a súkromných vysokých škôl a zo Slovenskej akadémie vied sa môžu uchádzať o štipendiá Akcie Rakúsko - Slovensko (ARS) na študijné a výskumné pobyty v Rakúsku. Uzávierka podávania žiadostí je 15. marca. TASR o tom informoval Ján Chlup zo Slovenskej akademickej informačnej agentúry (SAIA).
      
Pobyty pre diplomantov, doktorandov a postdoktorandov trvajú jeden až šesť mesiacov. "Okrem štipendií na pobyty v trvaní jedného až šiestich mesiacov pre diplomantov, doktorandov a postdoktorandov, ktoré majú uzávierku žiadostí 15. marca 2022, sa môžu doktorandi, vysokoškolskí učitelia a vedeckí pracovníci uchádzať priebežne aj o štipendiá na krátkodobé pobyty Rakúsku v trvaní jeden až tri dni," hovorí Chlup.
      
Vysokoškoláci a doktorandi sa môžu uchádzať aj o štipendiá na letné jazykové školy, ktoré sú v tomto roku určené pre študentov prírodných vied a príbuzných odborov.
      
ARS podporuje aj spoločné projekty slovenských vysokých škôl s rakúskymi univerzitami a odbornými vysokými školami, ako aj akadémií vied oboch krajín. Do 15. marca môžu predkladať aj iniciatívne projekty, v ktorých si partneri zvolia témy na naplnenie cieľov. Podmienkou je, že musia byť v súlade s cieľmi ARS.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie