Dve zamestnania má iba percento Slovákov

Mám prácu
Bratislava 29. júla (TASR) - Na Slovensku je nezamestnaný každý siedmy ekonomicky aktívny človek. Mať dnes prácu je pre mnohých Slovákov vzácnosťou, pracovať naraz v dvoch zamestnaniach je priam raritou. Potvrdzujú to aj aktuálne štatistiky Eurostatu.

V roku 2012 malo súčasne dve práce len niečo vyše 24.000 Slovákov a z celkového počtu zamestnancov predstavovali iba 1-% podiel. Dve práce majú o niečo častejšie muži (12.200) ako ženy (11.900).

Menší podiel ľudí pracujúcich súčasne v dvoch zamestnaniach evidovali už iba v Bulharsku (0,4 %). Podiel do 2 % vykázali ešte južania, t. j. Taliani, Gréci a Španieli. V únii pracuje v dvoch robotách súčasne 38 zamestnancov z tisíc, v eurozóne 35.

Naopak, rekordné podiely zamestnancov s dvomi prácami vyšli na severe Európy. Vo Švédsku pripadá na 1000 zamestnancov 85 ľudí s dvomi prácami, v Dánsku 79. Vyše 7-% podiel takto pracujúcich bol vlani evidovaný ešte v Holandsku a Poľsku.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie