Ako inzerovať pracovné ponuky cez portál ISTP, ak máte vlastný náborový systém?

Pre zamestnávateľov

Ak inzerujete pracovnú ponuku cez náš portál ISTP.sk, musíte vyplniť kontaktnú osobu s minimálne jedným povinným údajom – email alebo telefón. Ak zverejníte email, reakcie uchádzačov o prácu (životopisy) sú zasielané na tento email. Čo však robiť v prípade, ak máte vybudovaný vlastný náborový systém, cez ktorý požadujete zasielanie životopisov od uchádzačov o prácu?

Pri tvorbe inzerátu kliknite v položke 5 Kontaktná osoba na tlačidlo Správa kontaktných osôb.Otvorí sa vám v novom okne stránka na dopĺňanie/editáciu kontaktných osôb, ktorá je súčasťou vášho zamestnávateľského konta. Pod zoznamom vašich kontaktných osôb pribudla nová položka na definovanie externých stránok. Kliknite na tlačidlo Pridať externú stránku.Následne môžete vyplniť názov stránky, ktorý sa zobrazí v detaile zverejneného inzerátu v časti Voľné pracovné miesta v rámci položky Kontaktná osoba. Odporúča sa vyplniť názov zamestnania, prípadne názov so špecifikáciou, napr. Projektový manažér – reagovať na ponuku. Povinnou položkou na vyplnenie je odkaz na stránku (URL adresa). Ide o odkaz na internetovú adresu vášho systému, prostredníctvom ktorého požadujete, aby uchádzači reagovali na vybranú pracovnú ponuku. Ak názov stránky nevyplníte, v detaile zverejneného inzerátu sa zobrazí tento URL odkaz na stránku.

Po úspešnom vložení externej stránky sa môžete vrátiť do rozpracovaného inzerátu a v časti 5 Kontaktná osoba z rolovacej lišty Moje kontaktné osoby vybrať nadefinovanú stránku (v zozname sa tieto stránky nachádzajú na konci pod kontaktnými osobami).

Po výbere externej stránky v inzeráte je ale potrebné vybrať aj kontaktnú osobu. Môžete ale zvoliť, či sa má alebo nemá zobrazovať vo zverejnenom inzeráte pre uchádzačov o prácu. Definovaná kontaktná osoba je dôležitá predovšetkým na zabezpečenie informovanosti o inzerovanej ponuke (na jej email sa zasiela notifikácia o schválení/neschválení ponuky, upozornenia na končiacu sa platnosť ponuky a pod.).

V prípade, že pri tvorbe inzerátu vyberiete aj externú stránku, v detaile vášho zverejneného inzerátu v časti Voľné pracovné miesta bude uchádzač o prácu po kliku na modré tlačidlo Poslať životopis vždy presmerovaný do vášho systému, kde možno zrealizovať zaslanie životopisu. Reakcie od uchádzačov vám tak už neprídu na email, ktorý je uvedený pri kontaktnej osobe.

MÁTE BLIŽSIE OTÁZKY? Neváhajte nás kontaktovať:

projekt@istp.sk

0800 212 800


Foto: Shutterstock

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie