Osliansky výrobca pracovnej obuvi plánuje zvýšiť výrobu

Spravodajstvo
Partizánske 22. novembra (TASR) - Osliansky výrobca pracovnej a bezpečnostnej obuvi plánuje zvýšiť výrobu. Celú svoju činnosť plánuje sústrediť do jedného areálu v Partizánskom, časť objektov chce zbúrať, časť zrekonštruovať, počíta i s výstavbou nových budov a nového veľkokapacitného stroja. Náklady na realizáciu investície odhadol na 2,5 milióna eur.
      
Investíciu spoločnosť Artra zdôvodnila i rozšírením obchodných aktivít na zahraničných trhoch. V nadväznosti na kúpu nového veľkokapacitného stroja a nových objektov plánuje nárast produkcie z 235.000 párov za rok na 480.000 párov za rok, vyplýva ďalej zo zámeru, ktorý predložila orgánom na posúdenie vplyvov na životné prostredie.
      
Celú svoju činnosť chce spoločnosť sústrediť v priemyselnom areáli v partizánskej mestskej časti Veľké Bielice, kde zabezpečuje výrobu obuvi v dvoch objektoch, administratívna časť a vedenie firmy totiž doposiaľ sídli v Oslanoch (okres Prievidza). "V roku 2021 sa vedeniu spoločnosti podarilo v danom priemyselnom areáli odkúpiť pozemky s jestvujúcimi objektmi. Časť týchto prikúpených objektov plánuje rekonštruovať a využívať a časť zbúrať a postaviť nové," priblížil ďalej investor.
      
V existujúcej prevádzke výroby obuvi pracuje v súčasnosti 159 zamestnancov, v administratíve 24 ľudí. Pre zabezpečenie prevádzky so zvýšenou kapacitou výroby plánuje firma zvýšiť počet zamestnancov o šesť vo výrobe a o štyroch v administratíve. Spolu teda vytvorí desať nových pracovných miest v regióne.
      
Spoločnosť vznikla v roku 1993 a hlavným predmetom jej činnosti je výroba pracovnej a bezpečnostnej obuvi. Exportuje 85 percent svojej produkcie, svoje výrobky distribuuje do 28 krajín.  
      
Celková plocha prevádzky vrátane prikúpených pozemkov je 18.332 štvorcových metrov.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie