FYSAM investuje 7,5 milióna eur a do roka zamestná 167 ľudí

Spravodajstvo
Veľký Krtíš 24. augusta (TASR) - Až 7,5 milióna eur plánuje do novembra 2023 preinvestovať vo svojom závode vo Veľkom Krtíši spoločnosť FYSAM Auto Decorative Slovakia, s. r. o. Pri plnej výrobnej prevádzke sa zároveň uvažuje o vytvorení 167 nových pracovných pozícií.
      
"V závode rozšírime výrobu o činnosti spojené s polyuretánovou enkapsuláciou strešných okien a kompletizáciou sklenených komponentov pre automobilový priemysel," uviedol pre TASR konateľ veľkokrtíšskej spoločnosti Róbert Kramárik. Ako ďalej informoval, už v auguste tohto roka došlo k čerpaniu investície vo výške 500.000 eur.
      
"Spustenie sériovej výroby je naplánované na november 2023, a teda prevažná väčšina nových pracovných pozícií bude obsadzovaná v druhej polovici roka 2023," priblížil.
      
Spoločnosť začala podnikať vo Veľkom Krtíši pred zhruba štyrmi rokmi, ešte ako SAM Automotive s nemeckým vlastníkom. Závod mal pôvodne spustiť výrobu v lete 2018, investícia sa ale oddialila pre problémy materskej spoločnosti, jej reštrukturalizáciu a očakávaný vstup nového investora do skupiny. Tým sa stala v roku 2019 čínska spoločnosť FUYAO.
      
Firma podľa finstat.sk dosiahla vlani tržby takmer 21,79 milióna eur a čistý zisk 485.583 eur. Aktuálne zamestnáva 58 ľudí.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie