O prácu prichádzali počas pandémie viac muži než ženy

Spravodajstvo
Frankfurt nad Mohanom 23. júna (TASR) - Počas pandémie nového koronavírusu prichádzali o pracovné miesta vo väčšej miere muži než ženy. Poukázala na to najnovšia štúdia Európskej centrálnej banky (ECB). To je v rozpore s pôvodnými prognózami, podľa ktorých mala pandémia zasiahnuť skôr ženy.
      
Podľa štúdie ECB, ktorú zverejnila agentúra Reuters, sa muži počas pandémie podieľali na celkovej strate pracovných miest viac než 60 %. Keďže ženy vo veľkej miere pracujú v pandémiou najviac zasiahnutých sektoroch, ako sú oblasti pohostinstva a zábavy, niektorí ekonómovia a aj predstavitelia ECB predpokladali, že viac ohrozené stratou pracovného miesta budú práve ony. Štúdia však ukázala, že ženy si prácu našli rýchlejšie než muži.
      
"Vo 4. kvartáli minulého roka došlo k medziročnému poklesu zamestnanosti v prípade mužov najviac v oblastiach veľkoobchod, maloobchod a doprava. Ženy zasa najviac strácali prácu v sektoroch rekreácia a personálne služby. Naopak, rast zamestnanosti v administratíve a školstve podporil práve ženy," uviedla ECB. Ako dodala, zatiaľ čo historicky je podzamestnanosť vyššia u žien, do konca roka 2020 sa tento rozdiel znížil.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie