Štátny pedagogický ústav pripravuje webinár k mediálnej gramotnosti pre učiteľov v materských školách

Školy a vzdelávanie
Bratislava 21. júna (TASR) - Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ) pripravuje koncom júna (28. a 29. 6.) webináre zamerané na rozvíjanie mediálnej gramotnosti učiteľov v materských školách. Venovaný bude témam ako vplyv médií na spoločnosť, práca s informáciami a faktami či najčastejšie chyby pri argumentácii. Na webovom sídle o tom informuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.
      
Témy sú prepojené s rozvíjaním kritického myslenia a mediálnej gramotnosti detí v predškolskom veku. Webinár sa realizuje v nadväznosti na metodickú príručku Mediálna výchova v materských školách – cesta k mediálnej gramotnosti, ktorá je dostupná na webe ŠPÚ. Účasť na webinári je bezplatná.
     
Program webinára tvoria dve časti. Prvou je téma mediálna gramotnosť a kritické myslenie a druhá ako podporiť rozvoj kritického myslenia u detí.
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie