Stredoškoláci môžu na vlastnej koži zažiť deň vysokoškoláka na Univerzite Komenského

Školy a vzdelávanie
Bratislava 14. mája (TASR) - Stredoškolákom, ktorých prijali na viacero vysokých škôl a rozmýšľajú, kam nastúpiť, môže pri rozhodovaní pomôcť podujatie Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. Ešte pred nástupom na vysokú školu môžu na vlastnej koži zažiť deň vysokoškoláka, pozrieť sa do zákulisia štúdia a získať informácie priamo od študentov UK. Online podujatie Zaži deň v koži vysokoškoláka sa uskutoční v utorok 18. mája o 9.00 h. TASR o tom informovala hovorkyňa univerzity Lenka Miller.
      
Na vlastnej koži zažili prax v laboratóriách, zábavu na internátoch, učenie na záverečné skúšky, atmosféru AmosFestu, ale aj koronakrízu a štúdium z domu. Teraz sa o tieto zážitky podelia s tými, ktorí sa už čoskoro zvažujú zapísať na univerzitu. Reč je o študentoch UK, ktorí online priblížia svoje štúdium na fakulte. Záujemcovia o štúdium sa môžu pýtať aj na to, na čo by sa pedagógov spýtať neodvážili.
      
"Radi privítame všetkých mladých ľudí, ktorí sa zatiaľ nerozhodli pre vysokú školu. Okrem maturantov môže podujatie zaujať aj študentov, ktorí budú končiť až na budúci rok. Verím, že viacerí z nich sa neskôr stanú študentmi našej univerzity," uviedol rektor UK Marek Števček. Podujatie má šesťročnú tradíciu. Po minulé roky bolo zamerané na nižšie ročníky stredných škôl počas maturít končiacich študentov. Vlani sa pre pandémiu a zrušené maturity presunulo do online priestoru, kde si študenti mohli pozrieť prednášky odborníkov z predošlých rokov na rozličné témy.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie