Skalický závod vyrobí viac a prijme stovku nových ľudí

Spravodajstvo

Skalica, 11. mája 2021 - Od veľkých zamestnávateľov na Záhorí počuť dobré správy. Skalický výrobca vykurovacích zariadení hovorí o 15 % náraste výroby a má podobné vyhliadky aj na najbližšie obdobie. Odštartoval tiež nábor nových zamestnancov.

 V závode Protherm Production za uplynulý rok vyrobili 706-tisíc zariadení pre vykurovanie a ohrev teplej vody. Ide o medziročný nárast o 92-tisíc produktov. „Aj napriek nepriaznivej situácii sa nám podarilo navýšiť produkciu. Najviac zavážilo, že sme neboli nútení zastaviť výrobu ani na jeden deň,“ zhodnotil Peter Kuba, riaditeľ spoločnosti Protherm Production. Najväčší podiel exportu smeroval do Nemecka, Belgicka, Ruska a Turecka, ale i do exotických krajín, ako je napríklad Alžírsko.

Porastú aj tento rok

Spoločnosť tento rok plánuje vyrobiť výrazne viac ako 800-tisíc finálnych produktov, čo (v porovnaní s minulým rokom) predstavuje 15 % nárast výroby. Špecifická situácia síce pretrváva naďalej, firme sa však darí a výroba sa zvyšuje kontinuálne takmer na všetkých výrobných linkách. Závod, ktorý patrí do nemeckého koncernu Vaillant Group, koncom minulého roka zamestnával viac ako 700 zamestnancov. Už v prvých týždňoch tohto roka začal s náborom nových pracovných síl a bude v ňom pokračovať v priebehu celého roka. „So súčasným, plánovaným nárastom produkcie súvisí zhruba stovka nových pracovných pozícií, a to vo všetkých oblastiach výrobného procesu. Počet pracovníkov už priebežne zvyšujeme,“ potvrdila Zuzana Šimonovičová, manažérka pre ľudské zdroje z Protherm Production. Od začiatku roka už prijali 50 uchádzačov o prácu. „Ďalších 50 až 60 pozícií ešte potrebujeme obsadiť,“ dodáva.

Nové projekty vo výrobe

Najväčší nárast dopytu pociťujú u závesných plynových kondenzačných kotlov a elektrických ohrievačov vody. V tomto roku zdvojnásobia množstvo vyrobených prémiových kondenzačných kotlov Vaillant ecoTEC exclusive, pre trhy ako sú Taliansko, Francúzsko a Nemecko.
        
Na európskych trhoch zaznamenávajú nárast záujmu i tepelné čerpadlá. Na výrobu ich vnútorných (interiérových) jednotiek spoločnosť vybuduje celkom novú, v poradí už druhú výrobnú linku. Takéto rozsiahle zmeny si vyžadujú stavebné úpravy existujúcich výrobných hál, ktoré odštartujú v máji. Plán výroby vnútorných jednotiek tepelných čerpadiel na rok 2021 počíta s produkciou viac ako 35-tisíc kusov. Pre porovnanie, počas predošlého roka ich v Skalici vyrobili vyše 18-tisíc.

Zdroj, foto: Protherm Production

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie