Jaguar Land Rover vytvára napriek pandémii 900 nových pracovných miest

Hľadám prácu
Nitra 15. apríla (TASR) – Spoločnosť Jaguar Land Rover Slovakia spustila vo štvrtok nábor nových zamestnancov pre výrobný závod v Nitre. Automobilka plánuje zamestnať 600 nových pracovníkov priamo vo svojom závode, ďalších 300 pracovných miest vznikne v subdodávateľských firmách, informoval prevádzkový riaditeľ spoločnosti Russel Leslie po stretnutí s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom a ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Milanom Krajniakom (obaja Sme rodina).
     
„Nové pracovné miesta vznikajú napriek pandemickej situácii, čo svedčí o tom, že firma krízu ľahko prekonala a pomoc štátu bola efektívna, rýchla a dostatočná,“ skonštatoval Kollár.
      
Podľa Krajniaka čerpal Jaguar Land Rover Slovakia z prvej pomoci štátu viac ako 5 miliónov eur. „Stratégia ochrany priemyslu sa nám vracia v novovytváraných miestach,“ tvrdí minister. Podľa jeho slov je západ a sever Slovenska menej rizikový ako juhovýchod, kde sa aktuálne štát usiluje nasmerovať pomoc. „Tam však musíme zmeniť stratégiu a zamerať pomoc najmä na malých a stredných podnikateľov, na rozdiel od západného Slovenska, kde veľké firmy dokážu potiahnuť tie malé,“ uviedol Krajniak.
      
Zvyšovanie zamestnanosti v Nitre podľa slov prevádzkového riaditeľa Jaguaru nesúvisí s novými projektmi, ale s dopytom po modeli Defender a Discovery, ktoré sa v závode vyrábajú. „Situácia na trhu sa mierne oživuje, dopyt po našich vozidlách je silný. Aby sme splnili všetky objednávky, chceme prejsť z dvojzmennej na dvaapolzmennú prevádzku,“ zdôvodnil vytváranie nových pracovných miest Leslie.
      
Vedenie závodu spoločne s predsedom parlamentu a ministrom práce hľadalo počas stretnutia zhodu, ako si obidve strany môžu byť vzájomne prospešné. „Zaujímalo nás, čo môže štát urobiť, ako nastaviť veci, aby firma nemala problém získať nových zamestnancov. Týka sa to aj problému mobility a nájomných bytov, aby sme vedeli dostať pracovnú silu k výrobným závodom. Vedenie Jaguaru nám potvrdilo, že by firma takéto byty uvítala a dokonca by bola ochotná svojim zamestnancom priplácať podporu na nájomné v rámci ich stabilizácie vo fabrike,“ povedal Kollár.

Zdroj, foto, video: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie