Slovenská technická univerzita získala akreditáciu na EIT Manufacturing Doctoral School

Školy a vzdelávanie
Bratislava 26. novembra (TASR) - Slovenská technická univerzita (STU) v Bratislave získala akreditáciu na EIT Manufacturing Doctoral School. Táto doktorandská škola je nadstavba PhD. študijných programov STU orientovaných na manufacturing. Jej absolvent získa titul PhD. a zároveň certifikát z EIT Manufacturing o nadobudnutí "EIT label". TASR o tom informoval hovorca STU Juraj Rybanský.
      
Získaná akreditácia podľa Rybanského znamená záruku kvality a ocenenie pre excelentnosť študijných programov poskytovaných STU. Tieto programy kombinujú odborné znalosti mladých vedeckých pracovníkov so zručnosťami nadobudnutými vzdelávaním a odbornou praxou, čím podporujú inovácie a konkurencieschopnosť európskeho podnikateľského prostredia. Programy sú založené na medzinárodných partnerstvách medzi vysokoškolskými inštitúciami, výskumnými centrami, verejnými orgánmi a podnikmi, ktoré úzkou spoluprácou prinášajú jedinečný prístup k vzdelávaniu a získavaniu skúseností.
      
Európsky inovačný a technologický inštitút udeľuje akreditáciu "EIT Label" raz ročne s cieľom podporiť úspešné projekty. Program EIT Manufacturing Doctoral School získal akreditáciu na najbližšie štyri roky. "Doktorandi vybraných študijných programov majú možnosť získať jedinečnú autentickú skúsenosť, ktorú tento program prináša - letné a zimné školy, hackathony, medzinárodné mobility, priemyselné stáže, prístup do laboratórií a výskumných centier a ďalšie. Tým sa stávajú pre výskum aj podnikateľskú sféru žiadanými a prospešnými," vysvetlila prorektorka STU pre vzdelávanie, mobility a starostlivosť o študentov Monika Bakošová.
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie