Bratislavský Volkswagen Slovakia začal vyrábať Škodu Karoq

Spravodajstvo
Bratislava 23. októbra (TASR) – Volkswagen Slovakia v piatok odštartoval výrobu kompaktného SUV Škoda Karoq. Montáž v poradí už deviateho modelu v produktovom portfóliu zabezpečí prácu pre približne 500 zamestnancov. Bratislavský závod vypomáha značke Škoda s montážou modelu Karoq z kapacitných dôvodov. Popri elektromobile Škoda Citigoe iV ide o druhý model českej značky v aktuálnom produktovom portfóliu, informovala v piatok hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová.
      
"Naša spoločnosť intenzívne a nepretržite pracuje na zlepšovaní konkurencieschopnosti. Jedným z dôležitých výsledkov našich snáh je pridelenie montáže modelu Škoda Karoq, o ktorom bolo rozhodnuté minulú jeseň. Teší ma, že aj napriek náročnej dobe v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu sa nám podarilo spustiť produkciu nového modelu podľa plánu," uviedol predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo Volkswagen Slovakia Oliver Grünberg.  
      
Objem výroby sa bude pohybovať rádovo v desiatkach tisíc kusov ročne. Hlavnou motorizáciou bude 1,5 TSI v prevedení s manuálnou aj automatickou prevodovkou. Karosérie pre Škoda Karoq sa vyrábajú a lakujú v Českej republike, podvozok sa vyrába kompletne v Bratislave. Prípravy na výrobu nového modelu si podľa Kovarovič Makayovej vyžadovali integráciu dodatočnej montážnej technológie.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie