Rodičia, pozor: od 23. septembra 2020 nemôžete nechať škôlkarov doma pre obavu z korony

Spravodajstvo
Bratislava 24. septembra (TASR) - Sociálna poisťovňa upozorňuje, že nárok na dávku pandemické ošetrovné (OČR) od 23. septembra 2020 už nemá rodič, ktorý nedá svoje dieťa do škôlky pre obavy z nákazy novým koronavírusom. Rodičia školákov nemajú nárok na OČR v týchto prípadoch už od 1. septembra 2020. Nárok na pandemickú OČR však budú mať naďalej vtedy, ak budú škôlky/školy alebo ich konkrétne triedy uzatvorené na základe rozhodnutia príslušného orgánu. Vyplýva to z novely zákona o sociálnom poistení, ktorý bol 23. septembra 2020 publikovaný v Zbierke zákonov SR po jeho podpise prezidentkou Slovenskej republiky.
      
Novela prináša aj zmenu v doterajšom systéme overovania podmienok nároku na pandemické ošetrovné. Príslušný okresný úrad bude po novom poskytovať Sociálnej poisťovni informácie len o tých deťoch, ktoré sa nezúčastňujú na výchovno-vzdelávacom procese. Doteraz to bolo naopak – úrady nahlasovali zoznamy detí, ktoré do školy/škôlky chodili.
      
Viac informácií tu:   https://www.socpoist.sk/rodic-uz-neziska-pandemicku-ocr--ak-dieta-nec ha-doma-pre-obavy-z-koronavirusu-uwp/68337s#1a   https://www.socpoist.sk/ako-zasielat-zoznamy-deti-a-fyzickych-osob-a- zoznamy-dochadzky/68337s#1b
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie