Živnostníci si už nemôžu uplatniť odklad platenia poistného za august

Pre zamestnávateľov
Bratislava 7. septembra (TASR) - Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje živnostníkov a ostatné samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO), ako aj zamestnávateľov, že v súvislosti s koronakrízou si už nemôžu uplatniť výnimku týkajúcu sa odkladu platenia poistného za august tohto roka tak, ako to mohli urobiť v predchádzajúcich mesiacoch.
      
Možnosť odložiť si platenie poistného vláda určila len za mesiace marec, máj, jún a júl. "Znamená to pre nich, že sú povinní zaplatiť poistné na sociálne poistenie v riadnom termíne do 8. septembra 2020," priblížil hovorca SP Peter Višváder.
      
Poistné za tieto mesiace musia príslušné SZČO a zamestnávatelia zaplatiť do 31. decembra 2020, neplatí sa pritom žiaden úrok z omeškania. "Za apríl 2020 išlo o úplné odpustenie platby poistného," doplnil Višváder.
      
Z údajov SP vyplýva, že o odklad poistného za mesiace marec, máj, jún a júl požiadalo zatiaľ spolu 60.845 SZČO a zamestnávateľov. Z tohto počtu bolo 27.017 SZČO a 33.828 zamestnávateľov. Odpustenie platby poistného za apríl 2020 sa týka 38.811 subjektov, z toho bolo 16.974 SZČO a 21.837 zamestnávateľov.
Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie