Slovak Investment Holding pripravuje nástroj na podporu inovatívnych firiem postihnutých pandémiou

Pre zamestnávateľov
Bratislava 13. august – Slovak Investment Holding (SIH) a Slovenská aliancia pre inovatívnu ekonomiku (SAPIE) s podporou Ministerstva financií SR spolupracujú na príprave investičného finančného nástroja, ktorý by SIH umožnil podporiť inovatívne spoločnosti v súčasnom problematickom období. Nástroj by mal dočasne nahradiť spomalenie prílevu investícií do slovenských inovatívnych spoločností vo fáze rastu a zabrániť tak ich podkapitalizácii, informoval vo štvrtok SIH.
      
Investície budú prístupné vo forme konvertibilného úveru so splatnosťou 18 až 36 mesiacov, pričom maximálna výška istiny a akumulovaných úrokov pri splatnosti nesmie presiahnuť 800.000 eur. SIH a SAPIE budú spolupracovať pri vyhľadávaní vhodných spoločností a pri posudzovaní ich inovatívnosti.
      
Prostriedky na uvedené investície budú z európskych štrukturálnych a investičných fondov, pričom schéma štátnej pomoci už bola schválená Európskou komisiou. SIH predpokladá, že jednotlivé investície budú realizované od septembra do decembra.
Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie