Pri hľadaní letných brigád treba dbať na bezpečnosť, upozorňuje Ministerstvo vnútra

Spravodajstvo
Bratislava 27. júla (TASR) - Mnohí študenti si cez letné prázdniny privyrábajú na brigádach. Tí, ktorí nemajú skúsenosti, sa však môžu ľahko stať obeťou podvodníkov a v najhoršom prípade aj obeťou obchodovania s ľuďmi. Upozorňuje na to Ministerstvo vnútra (MV) SR na sociálnej sieti.
      
Tým, ktorí hľadajú letnú brigádu, odporúča dôkladne si prečítať pracovnú zmluvu a náležitosti v nej ako miesto výkonu práce, mzdu, pracovný čas a podobne. "Neraz sa stalo, že sľúbená práca a pracovné podmienky boli výrazne odlišné od tých v zmluve a namiesto sľubnej administratívnej práce neraz študenti skončili na stavbe, v klube alebo v zahraničí bez práce a peňazí," uviedli pracovníci ministerstva.
      
Tiež radia preveriť si pracovnú agentúru skontrolovaním jej webovej stránky či prostredníctvom recenzií a nehľadať brigády na nedôveryhodných portáloch.

"Nepodpisuj zmluvu pod nátlakom a pokiaľ ideš do zahraničia, pravidelne o sebe dávaj vedieť rodičom," apeluje na študentov MV SR.
     
Doplnilo, že od roku 2015 po súčasnosť sa obeťami obchodovania s ľuďmi stalo 49 slovenských detí.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie