Čerpanie pandemickej OČR na školákov zanikne automaticky k 30. júnu

Spravodajstvo
Bratislava 26. júna (TASR) - Pandemické ošetrovné (OČR) počas školských prázdnin rodičom školopovinných detí zaniká automaticky zo zákona. Prestáva byť totiž splnený predpoklad uzatvorenia školy príslušným orgánom, pretože cez prázdniny sú školy uzatvorené zo zákona. Upozorňuje na to Sociálna poisťovňa (SP).
      
Túto pandemickú OČR nie je potrebné ukončovať osobitným spôsobom. "Rodič, ktorý z dôvodu začiatia školských prázdnin končí s poberaním dávky OČR, nemusí voči Sociálnej poisťovne urobiť žiadne kroky ani nič oznamovať," priblížil hovorca SP Peter Višváder.
      
Koncom júna zašlú rodičia, tak ako doteraz na konci každého mesiaca, už iba formulár Čestné vyhlásenie k žiadosti o ošetrovné s údajmi, v ktorých dňoch sa v júni o školopovinné dieťa starali. Za júl už čestné vyhlásenia posielať nebudú.
      
"Na to, aby prípadne mohli pokračovať v poberaní dávky aj v júli, teda cez školské prázdniny, potrebujú potvrdenie od lekára a následne, za júl, musia na konci mesiaca poslať vyplnené čestné vyhlásenie," dodal Višváder.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie