Na úradoch práce sa dá zaevidovať už aj osobne

Hľadám prácu
Bratislava 15. júna (TASR) - Ľudia sa môžu zaevidovať na úradoch práce od 15. júna už aj osobne. Vzor žiadosti nájdu na webstránke ústredia práce.
      
Na úradoch práce sa obnovuje osobný kontakt. V praxi to znamená, že ak bude mať občan záujem o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, na príslušnom úrade práce podľa svojho trvalého bydliska si môže podať žiadosť osobne alebo môže využiť elektronické prostriedky prostredníctvom portálu www.slovensko.sk, pričom musí mať kvalifikovaný elektronický podpis alebo môže využiť elektronické prostriedky bez kvalifikovaného elektronického podpisu.
      
Na úrad práce si občan môže priniesť už vyplnenú žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie. Jej vzor si môže stiahnuť z webstránky ústredia práce. "Ak si občan podá žiadosť o zaradenie do siedmich kalendárnych dní po skončení zamestnania, je po splnení zákonných podmienok zaradený do evidencie uchádzačov o zamestnanie nasledujúcim dňom po skončení zamestnania," priblížilo ústredie práce.
      
Ak si občan podá žiadosť po skončení zamestnania neskôr, je po splnení zákonných podmienok zaradený do evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom podania žiadosti.
Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie