O odklad či odpustenie odvodov požiadalo vyše 51.000 zamestnávateľov

Spravodajstvo
Bratislava 9. júna (TASR) - Sociálna poisťovňa (SP) od zamestnávateľov a samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) prijala 51.451 čestných vyhlásení, ktorými si počas súčasnej koronakrízy uplatnili nárok na odloženie zaplatenia poistného za marec a máj tohto roka, respektíve požiadali o odpustenie ich úhrady za apríl tohto roka. Vyplýva to z údajov zverejnených SP.
      
Z celkového počtu viac ako 51.000 formulárov išlo o 28.596 čestných vyhlásení od zamestnávateľov a 22.855 od živnostníkov a ostatných SZČO. "Najviac ich zatiaľ SP poslali za mesiac apríl. O odpustenie zaplatenia poistného požiadalo 21.291 zamestnávateľov a 16.411 SZČO," vyčíslil hovorca SP Peter Višváder.
      
Za marec, keď v polovici mesiaca koronakríza vypukla, SP eviduje 6704 čestných vyhlásení od zamestnávateľov a 5569 od SZČO. "Za máj zatiaľ prišlo 601 formulárov od zamestnávateľov a 875 od SZČO. Sociálna poisťovňa sa pritom pri spracúvaní jednotlivých čestných vyhlásení stretla aj s prípadmi, keď napriek posunutej splatnosti alebo odpustenia povinnosti uhradiť poistné ho viacerí zamestnávatelia či SZČO zaplatili," dodal Višváder.
Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie