Vláda robí všetko pre to, aby zamestnávatelia udržali miesta

Spravodajstvo
Bratislava 20. mája (TASR) - Celkový počet uchádzačov o zamestnanie v apríli tohto roka medzimesačne vzrástol o 33.613. Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) po rokovaní vlády skonštatoval, že tieto čísla predpokladalo ministerstvo práce i rezort financií. Vláda však podľa neho robí všetko pre to, aby zamestnávatelia udržali pracovné miesta.
      
"V mnohých spoločnostiach sa nám to darí, ale veľa firiem je závislých nie od našich opatrení, ale od dopytu zo zahraničia. Najviac zasiahnuté krajiny nezaznamenávajú taký dopyt ako pred koronakrízou. Musíme preto počítať s tým, že s nárastom nezamestnanosti sa budeme musieť ďalej vysporiadať," povedal Krajniak.
      
Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla 6,57 %. "Preto sme predĺžili pomoc o ďalšie dva mesiace, aby sme zamestnávateľom uľahčili rozhodovanie, či môžu počítať s ďalšou pomocou od štátu, a to môžu," povedal Krajniak. Zároveň uviedol, že sa "už rozbehli aj projekty na zabezpečenie toku príjmov" vďaka úverom so štátnymi zárukami. "Bolo dohodnuté aj poskytnutie príspevku na nájomné, ktorý by mohol odbremeniť náklady zamestnávateľov tak, aby mohli udržať čo najviac pracovných miest," podotkol Krajniak.
      
Celkovo v rámci štátnej pomoci za marec úrady práce dostali 105.728 žiadostí, spracovaných bolo 76.696 dohôd, odoslaných bolo 64.990 platieb. Objem vyplatených príspevkov dosiahol 62,6 milióna eur. "Takto sme pomohli 361.967 zamestnancom a samostatne zárobkovo činným osobám. Keď sa pozrieme na celkovú pomoc ľuďom, tak spolu to bolo 699.657 prijímateľov takejto pomoci a celkovo už bolo vyplatených 165 miliónov eur," vyčíslil minister práce.
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie