Pripravujeme kroky, aby prvé mesiace nového roka boli nábehové

Spravodajstvo
Bratislava 7. mája (TASR) – Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) verí, že v septembri sa do škôl vrátia všetci školáci a začne sa klasické vyučovanie. Ako uviedol po štvrtkovom rokovaní vlády, pripravujú sa aj kroky k tomu, aby prvé mesiace nového školského roka 2020/2021 boli nábehové.
      
Štátny pedagogický ústav podľa jeho slov pripravuje analýzu, ako sa bude od septembra realizovať vyučovanie. "Musíme si uvedomiť, že september bol vždy mesiacom, počas ktorého sa opakovalo učivo z predchádzajúceho školského roku, takže v rámci toho budeme aj nejakým spôsobom fungovať," uviedol.
      
Rozhodnutie o otváraní škôl v júni je podľa slov ministra na konzíliu odborníkov. "Čo sa týka návrhov, tak by to bolo otvorenie materských škôl a základných škôl. Bolo by to však dobrovoľné otvorenie na základe zriaďovateľov," priblížil minister. Zároveň sa vyjadril aj k systému fungovania letných škôl. "Sú to dobrovoľné stretnutia zriaďovateľov, riaditeľov, rodičov, študentov a dobrovoľníkov, ktorých cieľom je hravým spôsobom si zopakovať učivo," uzavrel Gröhling.
Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie