Stredoškoláci by mali v novom školskom roku dostať učebnicu o EÚ

Školy a vzdelávanie
Bratislava 20. júla (TASR) - Žiaci na stredných školách by sa mali v nadchádzajúcom školskom roku učiť o Európskej únii (EÚ) z novej učebnice. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) vyhlásilo tento týždeň verejné obstarávanie na tlač učebnice. Jej predpokladaná hodnota na 50.000 kusov učebníc je 45.833 eur bez DPH.

"Učebnica je určená primárne pre hodiny občianskej náuky, ale s jej využitím sa ráta aj pri vyučovaní dejepisu," hovorí riaditeľ tlačového odboru MZVaEZ Peter Susko. Podľa ministerstva školstva sa študenti stredných škôl v súčasnosti učia o EÚ okrem hodín dejepisu a občianskej náuky aj na slovenčine a literatúre či pri výučbe cudzích jazykov.

Autormi novej učebnice sú Daniel Klimovský, Daniela Nováčková a René Pawera. Žiaci sa z nej dozvedia o vzniku EÚ, histórii novodobej európskej integrácie, rozšírení EÚ o krajiny strednej a východnej Európy, rozpočte a rozpočtovej politike, o únii vo svetovej ekonomike či kultúrnej rôznorodosti Európy.

Tlač učebnice vyplýva z Komunikačného plánu na rok 2013 v rámci projektu Partnerstvo pre riadenie (Management Partnership), ktorý začiatkom tohto roka podpísali minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a vedúci Zastúpenia Európskej komisie (EK) na Slovensku Dušan Chrenek.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie