Pripravujeme aj pomoc pre drobné živnostníčky

Spravodajstvo
Bratislava 9. apríla (TASR) - Vláda pripravuje aj pomoc pre drobné živnostníčky, resp. menších podnikateľov, ktorí neplatili odvody. Avizoval to pred rokovaním vlády minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).
      
Pomoc sa má týkať napríklad kozmetičiek, manikérok, či podobných povolaní. "Máme pre nich riešenie, ktoré chcem budúci týždeň predstaviť. Už som o tom s kolegami na vláde hovoril," avizoval Krajniak s tým, že každý návrh však najprv prepočíta Inštitút sociálnej politiky a Inštitút finančnej politiky, koľko bude stáť. "Bude to v tej schéme, ktorá už funguje na ministerstve práce cez úrady práce. Budú sa môcť o túto pomoc prihlásiť aj takýto ľudia a pomoc dostanú. Upozorňujem ale, že väčšiu pomoc dostane ten živnostník, ktorý si platí aspoň minimálne odvody, ale aj do Sociálnej poisťovne, ako ten, ktorý si neplatí žiadne, alebo iba zdravotné odvody," upozornil Krajniak.
      
Tiež spomenul, že ministerstvo práce presadilo viacero opatrení do Programového vyhlásenia vlády (PVV). V súčasnej mimoriadnej situácii však nie všetky opatrenia budú stanovené presným číslom. Prezradil ale, že v PVV má byť návrh, aby aspoň o 20 % stúpol sirotský dôchodok, ktorý sa posledné roky nezvyšoval. "Chceme zaviesť tzv. karty pre sociálne marginalizované rómske komunity," dodal Krajniak s tým, že toto opatrenie by malo zabrániť úžerníkom, aby ľudí oberali o peniaze.
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie