VÚDPaP pripravil tipy pre tínedžerov počas „domácej školy“

Spravodajstvo
Bratislava 8. apríla (TASR) - Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie (VÚDPaP) oslovil v súčasnej mimoriadnej situácii šírenia nového koronavírusu aj tínedžerov. Keďže prerušenie vyučovania v školách a jeho presun do domáceho vzdelávania prináša zmenené podmienky na učenie sa, pre dospievajúcich mladých ľudí pripravil tipy na zvládnutie tejto doteraz nepoznanej situácie. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
      
Tipy zhrnul VÚDPaP do praktickej pomôcky s názvom Ako sa nezblázniť z domácej školy. Tínedžerom v nej radí, ako efektívne využiť čas, ktorý je potrebný venovať školským povinnostiam. Ponúka im tipy, ako môžu pomáhať iným, socializovať sa či športovať v domácich podmienkach. Taktiež ich vyzýva na ostražitosť a ochranu pred nástrahami online sveta, ako sú šikanovanie či zneužívanie. Súčasťou príručky je aj pripomenutie, aby nezabúdali na rekapituláciu a ocenenie toho, čo sa im počas dňa podarilo dosiahnuť.
      
Pomôcka je zverejnená na webovej stránke VÚDPaP.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie