VÚDPaP pripravuje každý týždeň bezplatný online webinár

Spravodajstvo
Bratislava 2. apríla (TASR) – Pracovníci z Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie (VÚDPaP) pripravujú každý týždeň bezplatné online webináre. Zamerané budú na pomoc deťom s ťažkosťami v učení. Informuje o tom VÚDPaP na svojej internetovej stránke.
      
VÚDPaP tvrdí, že mnohí rodičia sa v týchto dňoch nemôžu skontaktovať so školským pedagógom či poradenským zariadením a nevedia si s domácim učením svojho dieťaťa poradiť. Zároveň chce byť VÚDPaP nápomocný aj terénnym sociálnym pracovníkom v komunitných centrách, začínajúcim pedagogickým asistentom či dobrovoľníkom, ktorí majú obmedzenú skúsenosť s učením, ale napriek tomu chcú pomáhať so vzdelávaním detí žijúcich vo vylúčených rómskych komunitách.
      
Prvý webinár bude vo štvrtok o 13.00 h, zameriavať sa bude najmä na rady ako pracovať s dieťaťom, ktorému sa v učení nedarí. Pracovníci z VÚDPaP odpovedia na to, čo môže byť príčinou jeho zlyhávania.
      
Nasledovať budú témy, kde sa pracovníci z VÚDPaP budú snažiť poradiť ako pomôcť dieťaťu rozvíjať jeho zrakové a sluchové vnímanie, reč, jemnú motoriku a orientáciu v priestore. VÚDPaP upozorňuje, že webináre sú bezplatné, avšak je potrebné sa na ne prihlásiť vopred, pretože počet miest je obmedzený. Bližšie informácie sú uvedené na webe VÚDPaP. 
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie