Na ministerstve školstva spustili vo štvrtok poradenské call centrum

Spravodajstvo
Bratislava 26. marca (TASR) - Učitelia a rodičia sa môžu od štvrtka obracať so svojimi otázkami k aktuálnej situácii šíriacej sa epidémie nového koronavírusu na odborníkov call centra rezortu školstva. K dispozícii im bude v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00 h na bezplatnom telefónnom čísle 0800 138 033 alebo emailovej adrese helpdesk@iedu.sk. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
      
Pracovníci call centra budú zároveň sumarizovať všetky otázky, na ktoré nevedia momentálne odpovedať, aby ich mohli sprostredkovať kompetentným zamestnancom rez ortu školstva. Call centrum bude môcť vybaviť v priemere 50 – 70 hovorov za hodinu. Momentálne disponuje piatimi pracovníkmi, ktorí vo štvrtok ukončili školenie, aby vedeli adekvátne reagovať na otázky učiteľov aj verejnosti. "V tejto súvislosti by sme radi zdôraznili, že ministerstvo školstva disponuje obmedzeným počtom liniek, a tak sa potenciálne môže stať, že pri veľkom nápore sa občania nebudú môcť okamžite dovolať do call centra," uviedol rezort školstva. V takomto prípade odporúčajú kontaktovať zamestnancov rezortu cez email, na ktorý im bude doručená odpoveď.
      
"Chcem, aby rezort školstva bol inštitúciou, ktorá bude nápomocná rodičom, žiakom aj ľuďom pôsobiacim v školstve. Sme tu preto, aby sme vytvorili oporný systém pre školy, rodičov aj žiakov, a v tejto výnimočnej situácii to považujem za obzvlášť dôležité," uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).
      
Poradenský servis pre materské, základné a stredné školy vo štvrtok spustil aj Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ). Jeho cieľom je prispieť k zabezpečeniu kontinuity plnenia štátnych vzdelávacích programov v súvislosti s prerušením výučby v školách z dôvodu opatrení proti šíreniu nového koronavírusu. So svojimi otázkami z oblasti štátnych vzdelávacích programov a vzdelávacích štandardov sa môžu školy obracať na ŠPÚ prostredníctvom emailu spu@statpedu.sk alebo priamo na konkrétnych odborníkov podľa zamerania na oblasti, ako sú slovenský jazyk a literatúra, cudzie jazyky, matematika, prírodovedné predmety, informatika či humanitné predmety. Rovnako tak v oblasti vzdelávacích programov pre deti a žiakov so zdravotným znevýhodnením, predprimárneho vzdelávania, oblasti výchovy a vzdelávania národnostných menšín či oblasti učebníc.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie