ISTP vám prináša prehľad voľných pracovných miest podľa krajov, okresov i zamestnaní

Spravodajstvo

Najväčšiu šancu sa zamestnať máte v Bratislavskom kraji, najvyššia nezamestnanosť je v Prešovskom kraji


Podľa údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny bolo za mesiac február 2020 evidovaných viac ako 90 000 voľných pracovných miest. Najviac pracovných príležitostí ponúka Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj a naopak najmenej Košický, Prešovský a Banskobystrický kraj. Z pohľadu okresov dominuje Bratislava, nasledovaná je Nitrou a Žilinou. Z celkového počtu 90 768 voľných pracovných miest je 44,71 % pracovných ponúk vhodných aj pre absolventov a 4,68 % aj pre zdravotne postihnutých občanov.


 


Najlepšie uplatnenie nájdu operátori a montéri strojov a zariadení, v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji je pre nich k dispozícii necelých 20 000 voľných pracovných miest. Za týmito číslami stojí nepochybne automobilový priemysel, ktorý je situovaný na západnom Slovensku. Štatistiky za marec ale môže výrazne ovplyvniť situácia ohľadne koronavírusu, ktorý spôsobil prerušenie výroby vo všetkých štyroch automobilkách na Slovensku.

 


Najnižšiu nezamestnanosť má Nitra, najvyššiu Rimavská sobota


V mesiaci február bolo na úradoch PSVR evidovaných necelých 169 000 uchádzačov o zamestnanie, z toho tých, ktorí sú schopní okamžite nastúpiť do práce, bolo 138 843. Najvyššia miera evidovanej nezamestnanosti je v Prešovskom (8,45 %) a Košickom kraji (7,70 %), naopak najnižšiu dosiahol Trnavský (2,80 %) a Bratislavský kraj (2,83 %).

 

Z pohľadu okresov dosiahol najvyššiu mieru evidovanej nezamestnanosti okres Rimavská Sobota (15,61 %) a najnižšiu okres Nitra (1,92 %).


Pripravil:  Pavol Hudec – TREXIMA Bratislava, spol. s r.o. podľa zdrojov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny   Foto: Shutterstock

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie